Менше думай, просто пиши. Як я вчуся витягувати ідеї з голови на папір

Snoopywriting

Сьогоднішній допис буде з запізненням та трохи не по темі, тому що сусіди зі своїм ремонтом настільки розшумілися, що не можу толком зібратися з думками. Я хотіла виробити собі для цього блогу графік – у вівторок рецензія на книгу, в четвер щось продуктивно мотиваційне. Але сусіди вимушують виходити за межі зони комфорту та розширювати спеціалізацію. :3

Так от. Як писати не лише довкола філософські роздуми, а й щось серйозніше.

Я вже колись згадувала про те, що завела цей блог для того, щоб примусити себе писати щодня і про все підряд. Мені це потрібно для того, щоб виробити звичку. Це по-перше, а по-друге, щоб не губилися всі ідеї, які випадково часом забрідають в голову. Можна багато говорити на тему, як написати книгу. Сперечатися про те, який метод ліпший – сніжинки чи вільного писання. Але факт залишається фактом – поки не почнеш щодня записувати хоча б кілька рядків, то книги не напишеш.

Хороша ідея писати блог, який в перспективі можна перетворити на книгу та опублікувати. Багато блогерів саме так і роблять. Перше, що спадає на думку, це кулінарні блоги, автори яких видають книги рецептів чи альбоми своїх фуд-фотографій. Іще одна книга, поштовхом для якої став блог, саме зараз дописується та готується до публікації, автор якої співачка та акторка Кері Хоуп Флетчер (дивлюся її відеоблог на ютубі). Отаких прикладів можна назбирати дуже багато, тому очевидно, що цей метод діє. Хоча такі книги переважно жанру нон-фікшн  і трохи автобіографічні.

Наступний хороший спосіб привчити себе писати, але з нахилом на художню літературу – це форумні рольові ігри. Я таким страждаю вже певно п’ять років. Скільки було форумів та сюжетів, скільки цікавих персонажів та ситуацій. Таким чином назбиралося багато ідей та заготовок. Я колись спілкувалася з одною адмінкою фрпг, яка справді збирала відіграні сюжетні лінії та публікувала у вигляді розділів їхньої історії. Не знаю, чим це все закінчилося, але про ефективність методу може свідчити й те, що деякі письменники навіть запускають ролку для того, щоб зібрати ідеї та матеріал для своїх книг.

750words – сайт, про який багато-хто знає, а хтось навіть ним користується. Основний задум – щодня вам пропонується написати 750 слів. Це може бути все, що завгодно. Потік свідомості чи оповідання, допис для блогу чи стаття. Все написане зберігається на сайті, плюс ще є статистика (скільки часу писався допис, скільки разів відволікалися і т.п.). Кожного місяця можна підписатися на випробування – писати щодня. Я вже двічі починала таку штуку, але після двох тижнів переважно махала на ту писанину рукою. Десь з середини цього місяця я знову підписалася на Monthly Challenge і цього разу навіть вибрала покарання за невдачу, серйозніше від “мені буде соромно” – пожертвую на проект $5. Чим мені все-таки подобається цей сайт? Від допомагає виробити звичку. Наприклад, для тих, хто підписується на NaNoWriMo, треба за місяць написати 50 000 слів, а це приблизно півтори-дві тисячі в день. Норма для “справжніх” письменників, а от початківцям видавати стільки щодня буде важко. Зараз я пишу на 750words деякі дописи для своїх блогів, просто роздуми, плани, ідеї, замальовки сюжетів і вже навіть два міні-оповідання.

NaNoWriMo a.k.a. National Novel Writing Month – назва говорить сама за себе, про суть змагання вже написала вище. NaNoWriMo це вже серйозно. Минулого року я підписувалася на змагання, але не змогла перебороти свої страхи й невпевненість. Все-таки отак без попередньої підготовки написати одразу роман під силу не кожному. Але наступного року (технічно цього року, але в листопаді) хочу знову спробувати. До речі, одним із переможців NaNoWriMo була Сара Груен, авторка “Води слонам”. В післямові до книги можна почитати про її процес підготовки до написання. Звичайно ж, книга не писалася повністю лише за один місяць. Сара Груен провела ретельне дослідження теми, вивчала архіви та спілкувалася із цирковими артистами. Але NaNoWriMo відіграло в народженні книги не останню роль.

Я б ще могла зробити огляд різних програмок-помічників для письменників, якими намагалася себе мучити. Але буду чесною сама з собою – я ними не користуюся, та й нема ніякого значення, чи ти пишеш в загальному зошиті на 60 аркушів, в документі MS Word чи вичурній програмці yWriter (до речі, хороша програмка в плані структурування та впорядкування інформації). Тут порада доцільна лише одна – сідай і пиши.

5 thoughts on “Менше думай, просто пиши. Як я вчуся витягувати ідеї з голови на папір

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s